O nas

 

Pszczeli ogród – sprzedajemy miód i rośliny ozdobne do ogrodu. Miód pochodzi z naszej pasieki, a rosliny z naszych nadwyżek.

Pasieka „Pszczeli ogród” zlokalizowana jest w miejscowości Dęba-Kolonia / Końskie (województwo świętokrzyskie). Położona jest w doskonałym, wiejskim, czystym i malowniczym krajobrazie, tuż przy lesie liściasto-iglastym, w terenie, w którym występują liczne łąki i nieużytki rolne. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów brak jest zakładów przemysłowych. Zatem środowisko wolne jest od zanieczyszczeń przemysłowych. Nasze pszczoły wykorzystują pożytek lipy, akacji, mniszka, gryki, nawłoci i facelii. Wiosną odbieramy miód wielokwiatowy z sadów owocowych, często pojawia się spadź w lesie.  Jest to zdrowy ekologiczny miód. Gospodarujemy w ulach wielkopolskich. Jesteśmy miłośnikami pszczół. Stąd też wziął się pomysł założenia własnej pasieki. Pomimo tego, że pszczelarstwo jest naszą tradycją rodzinną, to zaczynaliśmy od zera. Z biegiem czasu  zaopatrujemy się w sprzęt, natomiast cały czas zdobywamy wiedzę i udoskonalamy nasze techniczne zaplecze pszczelarskie. 

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową, oraz bezpośrednią miodu w miejscowości Dęba Kolonia / Końskie.  

Słoiczki miodu mogą stanowić wspaniałe słodkie upominki weselne lub prezent na inną okoliczność.

Pasieka Pszczeli Ogród należy do stowarzyszenia/związku pszczelarzy, oraz posiada:

  1. wpis  do rejestru podmiotów nadzorowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Końskich pod nr 3260,

  2. wpis do rejestru zakładów podlegających rejestracji, jako  prowadzący działalność w zakresie sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich nieprzetworzonych pod nr 26055638 (weterynaryjny numer identyfikacyjny).

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami multimedialnymi o naszej działalności